Рекомендації батькам для успішної адаптації першокласників: (2)

Відсторонення від занять у школі дітей, які не мають щеплень за віком згідно Календаря профілактичних щеплень, законне та забезпечує безпеку для всіх учнів.
Про це йдеться у рішенні Верховного Суду України, згідно з яким суд залишив без змін рішення судів, якими було відмовлено в задоволенні позову про визнання недійсним та скасування наказу директора ліцею про відсторонення від занять учениці, не щепленої за віком.
У постанові ВСУ зазначається, що держава, установивши заборону відвідувати школу дитиною, яка не має профілактичних щеплень, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу.
Виходячи з цього, право дитини на освіту в школі було тимчасово обмежено з огляду на суспільні інтереси.
Водночас право дитини на здобуття освіти не порушене, оскільки для дітей, які не можуть відвідувати заклад освіти за відсутності щеплень, установлені альтернативні способи отримання освіти та продовження навчання, зокрема у закладі освіти.
На думку суддів, доводи про те, що оспорюваними наказами відповідача порушено конституційне право дитини на освіту, є безпідставними.
«Вирішуючи питання про співвідношення норм статей 3 та 53 Конституції України, не можна не визнати пріоритетність забезпечення безпеки життя, здоров’я і безпеки людини над правом на освіту», – підкреслили у Верховному Суді.
http://osvita.ua/school/81733/?fbclid=IwAR1syrOSruKtDMEc_KSshTALhl7EZDxpVRG6zLT5BLHOOrZxiehocmkyKWY
Через карантин діти стали проводити в Мережі майже удвічі більше часу. Це означає, що підвищилися і ризики мережевого спілкування. Фокус склав інструкцію для батьків, яка допоможе відреагувати вчасно.
Міністерство освіти пропонує вчителям і батькам скористатися матеріалами для підвищення рівня обізнаності щодо правил поведінки дітей у мережі, розміщеними на сайті МОН у розділі «Безпека дітей в інтернеті».
Як повідомили у відомстві, у зв’язку з тим, що ситуація в інтернеті є дуже небезпечною і швидко змінюється, необхідно постійно відслідковувати нові тенденції в цифровому середовищі, вчасно на них реагувати та підвищувати обізнаність батьків, учителів і дітей щодо можливих ризиків.
На цей час на сайті міністерства розміщені поради для батьків щодо організації взаємодії «дитина – інтернет – мобільний зв'язок» від Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.
У розділі можна ознайомитися з матеріалами уроків і квестів для різних вікових груп щодо безпечної поведінки в інтернеті.
Також на сайті розміщені рекомендовані Міністерством посібники для використання батьками та педагогами щодо навчання дітей безпечного користування інтернетом.
Щоб ваша дитина стала успішною в дорослому житті, можна вдаватись до різних способів і методів, що залежать, зокрема, від психотипу малюка, ваших педагогічних переконань чи здібностей і фінансових можливостей. Хтось вважає, що дитина має зростати в атмосфері абсолютної любові та вседозволеності, хтось упевнений, що лише заборонами та муштрою можна виховати сильну особистість, здатну всього досягти в житті.