Рекомендації батькам для успішної адаптації першокласників: (2)

1 classchildrenПочаток навчання дитини в 1-му класі — це складний і відповідальний етап у її житті. Адже відбувається дуже багато змін. Змінюється все життя дитини: усе підпорядковується навчанню, школі, шкільним справам і турботам. Звикання до школи — тривалий індивідуальний процес.
Протягом першого семестру 2021/2022 н.р. в Летичівському ліцеї №1 психологічною службою навчального закладу (практичним психологом Тетяною Козік та соціальним педагогом Ларисою Щербацькою) проведено ряд спеціальних психологічних досліджень. Метою дослідження було виявлення загальних зон труднощів у адаптації першокласників до навчання в школі, а також учнів, що відчувають труднощі в освоєнні нового виду діяльності (навчання), мають проблеми з поведінкою, ознаки емоційних розладів.
Загальна кількість респондентів склала 105 дітей. Відповідно до загальних результатів дослідження рівень адаптації першокласників до навчання в більшості є достатній. Такий рівень готовності дітей до школи забезпечуватиме їхній подальший розвиток, успішне навчання та виховання.

Продовжити

Відсторонення від уроків дитини без щеплень є законним, – ВСУ

Відсторонення від занять у школі дітей, які не мають щеплень за віком згідно Календаря профілактичних щеплень, законне та забезпечує безпеку для всіх учнів.

Про це йдеться у рішенні Верховного Суду України, згідно з яким суд залишив без змін рішення судів, якими було відмовлено в задоволенні позову про визнання недійсним та скасування наказу директора ліцею про відсторонення від занять учениці, не щепленої за віком.

У постанові ВСУ зазначається, що держава, установивши заборону відвідувати школу дитиною, яка не має профілактичних щеплень, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу.

Виходячи з цього, право дитини на освіту в школі було тимчасово обмежено з огляду на суспільні інтереси.

Водночас право дитини на здобуття освіти не порушене, оскільки для дітей, які не можуть відвідувати заклад освіти за відсутності щеплень, установлені альтернативні способи отримання освіти та продовження навчання, зокрема у закладі освіти.

На думку суддів, доводи про те, що оспорюваними наказами відповідача порушено конституційне право дитини на освіту, є безпідставними.

«Вирішуючи питання про співвідношення норм статей 3 та 53 Конституції України, не можна не визнати пріоритетність забезпечення безпеки життя, здоров’я і безпеки людини над правом на освіту», – підкреслили у Верховному Суді.

http://osvita.ua/school/81733/?fbclid=IwAR1syrOSruKtDMEc_KSshTALhl7EZDxpVRG6zLT5BLHOOrZxiehocmkyKWY

Батьківський контроль. 14 ознак, що дитина стала жертвою насильства в Мережі

Через карантин діти стали проводити в Мережі майже удвічі більше часу. Це означає, що підвищилися і ризики мережевого спілкування. Фокус склав інструкцію для батьків, яка допоможе відреагувати вчасно.

https://focus.ua/uk/ukraine/478086-roditelskij-kontrol-14-priznakov-chto-rebenok-stal-zhertvoj-nasiliya-v-seti?fbclid=IwAR1xcR9dTffgBp9RbdZwpdiCYstTVSGScVOLNPXUp_PoxSxLrOWJbPWJOzE

МОН пропонує матеріали про безпеку дітей в інтернеті

Міністерство освіти пропонує вчителям і батькам скористатися матеріалами для підвищення рівня обізнаності щодо правил поведінки дітей у мережі, розміщеними на сайті МОН у розділі «Безпека дітей в інтернеті».

Як повідомили у відомстві, у зв’язку з тим, що ситуація в інтернеті є дуже небезпечною і швидко змінюється, необхідно постійно відслідковувати нові тенденції в цифровому середовищі, вчасно на них реагувати та підвищувати обізнаність батьків, учителів і дітей щодо можливих ризиків.

На цей час на сайті міністерства розміщені поради для батьків щодо організації взаємодії «дитина – інтернет – мобільний зв'язок» від Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

У розділі можна ознайомитися з матеріалами уроків і квестів для різних вікових груп щодо безпечної поведінки в інтернеті.

Також на сайті розміщені рекомендовані Міністерством посібники для використання батьками та педагогами щодо навчання дітей безпечного користування інтернетом.

Продовжити

Хвалити – не перехвалити, або Як навчити дитину бути успішною

батьки

Щоб ваша дитина стала успішною в дорослому житті, можна вдаватись до різних способів і методів, що залежать, зокрема, від психотипу малюка, ваших педагогічних переконань чи здібностей і фінансових можливостей. Хтось вважає, що дитина має зростати в атмосфері абсолютної любові та вседозволеності,  хтось упевнений, що лише заборонами та муштрою можна виховати сильну особистість, здатну всього досягти в житті.

Продовжити

  • 1
  • 2