МАН України

Картинки по запросу МАН УкраїниМАЛА АКАДЕМІЯ НАУК – ДОСЛІДНИЦЬКИЙ СПОСІБ МИСЛЕННЯ

 Кожна дитина - то неповторний світ, тож дуже важливо відчути її індивідуальність, відшукати ті форми навчання, що сприяють збагаченню і розвитку творчого потенціалу, розкриттю здібностей дитини, бажанню і умінню вчитися, творити, відчувати радість пізнання.

   Існує проблема, яку в свій час сформулював академік А. Колмогоров: «Організовувати навчальну роботу зі здібними  та обдарованими учнями так, щоб вони фактично самі брали участь у творенні теорії, яку вивчають».

   Саме однією з форм вирішення вказаної проблеми і є залучення учнів до науково-дослідницької роботи.

Метою та завданням Летичівського НВК №1 - ліцею  є створення оптимальних умов для розвитку особистості, реалізації та самореалізації творчих запитів учнів, забезпечення ґрунтовної підготовки з обраного профілю навчання залежно від інтересів та нахилів з метою підвищення результативності навчально-виховного процесу та широкого залучення гімназистів до науково-дослідницької, експериментальної та пошукової діяльності. Однією з форм реалізації цього завдання є участь учнів в роботі Малої академії наук України. Більше 50 років тому в Криму вперше було примінено таку інноваційну форму роботи з обдарованими дітьми, яка пізніше стала відома всім як Мала академія наук Криму. Цей рух поширювався і згодом переріс в могутнє джерело знань -   Малу академію наук України.

      Кількість учасників Малої академії наук України збільшується з кожним роком, на зміну випускникам приходять молодші школярі. Академія сприяє розвитку і підтримці юних талантів, створює сприятливі умови для пропаганди наукових досягнень школярів, свідчить про державну підтримку юних дослідників. Мала академія наук розвиває цілеспрямованість особистості, її самостійність і творчу активність, дозволяє реалізувати дослідницький підхід пізнавальної діяльності. Успіх такої роботи напряму залежить від чіткості й ефективності організації діяльності учнів.

       Для того, щоб дитина захотіла брати участь у науково-дослідницькій роботі, щоб сформувати в неї дослідницьку мотивацію, інтерес, розбудити радість творчості, на базі школи створено НАУКОВЕ ТОВАРИСТВО «ПОШУК»  – як творче об’єднання учнів під керівництвом педагогів, яке забезпечує їх інтелектуальний і духовний розвиток, підготовку до активної діяльності в галузі науки та сприяє самовизначенню в майбутній професії.