Булінг – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності.

Телефони довіри:

 

Дитяча лінія 116-111 або 0(800) 50-02-25 (з 12:00 до 16:00);

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116-000;

Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116-123 або 0(800) 50-03-35;

Уповноважений Президента України з прав дитини 0(44) 25-57-675;

Центр надання безоплатної правової допомоги 0(800) 21-31-03

Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20

Національна поліція України 102 

ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

 

Наказ "Про створення комісії та затвердження плану заходів на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в навчальному закладі"

Наказ "Про створення безпечного освітнього середовища та затвердження плану заходів на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в навчальному закладі"

 

План заходів Летичівського ліцею №1 спрямований на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) у 2021-2022 навчальному році

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування) в Летичівському ліцеї №1

Процедура подання учасниками освітнього процесу заяв про випадок булінгу (цькування) та їх розгляд у Летичівському ліцеї №1

Зразок заяви

 

План заходів Летичівського ліцею №1 спрямований на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) у 2019-2020 навчальному році

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ТЕМИ АНТИБУЛІНГУ

В МЕЖАХ ПРОЕКТУ МІН’ЮСТУ «Я МАЮ ПРАВО!» РОЗПОЧАТО ІНФОРМАЦІЙНУ КАМПАНІЮ #СТОПБУЛІНГ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЇХ БАТЬКІВ

  

 Найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг. Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв'язку, Інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібер булінг. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.

Тому надзвичайно важливим є небайдужість батьків до своєї дитини і постійне відстежування ситуації – настрою і стану дитини. Крім того, не варто забувати про тісний контакт з класним керівником, налагодження комунікації з іншими батьками в класі.

 

Пам’ятайте, якщо помітили, що: 

  • у дитини немає друзів;
  • дитина боїться іти до школи;
  • має низьку самооцінку;
  • у дитини з’являються зіпсовані речі;
  • дитина сама наносить собі ушкодження;
  • сумна після спілкування у соціальних мережах та ін.

 – поговоріть із дитиною, вислухайте та допоможіть вирішити проблемну ситуацію.

 В рамках кампанії #CтопБулінг розроблено інформаційні матеріали, з яких можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу. В них також міститься інформація для батьків, чиї діти стали жертвами цькування або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей.

 Виховання молодого покоління – це невід’ємна складова правопросвітництва. І дуже важливо, щоб діти усвідомлювали своє право бути захищеними і знали, як діяти у разі посягання на їхню честь та свободу.

Б1

Б2

Б3

Б4

Б5

 

 

Всесвітній тиждень протидії булінгу

В Летичівському ліцеї N1 в ході Всеукраїнського тижня протидії булінгу психологічною службою проведено години спілкування із учнями 4 та 6 класів про булінг, його види, прояви, відповідальність за його вчинення та недопустимість прояву цього явища. Учні взяли активну участь в обговоренні теми, перегляді відеоролика "STOP булінг" та інтерактивній вправі. Також розміщено матеріали з протидії булінгу в Google Classroom " Психологія. Скарбничка порад" для учнів 3 - 11 класів.

зображення viber 2022-10-03 10-57-59-311