світ1

  світ2

світ3

 світ4

світ5

Правила техніки безпеки життедіяльності під час літніх канікул!

З метою збереження життя і здоров'я учнів, учителі Летичівського ліцею №1 просять батьків та учнів дотримуватися правил техніки безпеки життедіяльності під час літніх канікул!

 

Правила поведінки на канікулах https://youtu.be/REboKOgxOIw

Літні розваги. Правила безпеки влітку (НУШ) https://youtu.be/10M16FZryRk

 

 

Відпочиваючи влітку біля водоймищ, не забувайте про правила поведінки на воді.

правила поведінки на водіУміння триматися на воді – запорука безпеки. Купання у морі, рiчцi, ставку. Вода є не тільки джерелом життя, здоров’я та задоволення, але й джерелом небезпеки для життя людини. Зазвичай гинуть тi, хто порушує правила безпеки на воді. Уміння триматися на ній – запорука безпеки. У морі на воді триматися легше, бо густина солоної води вища за густину прісної.

Пам’ятайте, що на рiчцi є течія. Дно річки може бути замуленим. Вода у ставках стояча, тобто більш забруднена, ніж у річках, i це може спричинити зараження при купанні.

 

Щоб допомогти потопаючому, слід дотримуватись правил:

   якщо поблизу вас є який-небудь плавучий предмет (найкраще рятувальне коло), киньте його так, щоб потопаючий міг за нього вхопитися, краще,         якщо прив’яжете до нього мотузку, за яку потім можна підтягнути потопаючого до берега;
   якщо нещастя трапилося на мiлинi, спробуйте пiдiйти до потерпілого вбрід, щоб подати рятувальний засіб, але тримайте його так, щоб він був мiж вами i потерпілим;
   якщо ви спробуєте підпливти до потопаючого, краще, коли у вас в руках буде рятувальний засіб, щоб потопаючий хапався за нього, а не за вас,           розмовляйте з потерпілим, заспокоюйте його;
   опинившись на березі, викличте, за можливості, швидку допомогу (103).


У разі надання першої медичної допомоги потерпілому після витягнення з води необхідно:

очистити верхні дихальні шляхи від піску, мулу та водоростей;
викликати блювання через подразнення язика;
покласти під шию валик з одягу;
якщо відсутнє дихання, зробити штучне дихання з рота в рот»;
якщо немає пульсу, зробити непрямий масаж серця;
розтирати тiло, щоб воно нагрілося.

Допомогу постраждалому слід надавати залежно від його стану i якнайшвидше. Якщо постраждалий не подає ознак життя, це не повинно зупиняти надання першої допомоги. Поки є найменший шанс врятувати людину, треба проводити заходи щодо її рятування.

 

Правила безпечної поведінки на воді та біля води. Щоб приємно провести біля води вільний час, слід дотримуватися таких правил:

діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;
вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;
не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально обладнаних місцях;
не можна запливати за обмежувальні знаки;
слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або велика течія;
якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;
не купайтеся у холодній воді, щоб не сталося переохолодження;
не треба купатися довго, краще купатися декiлъка разів по 20-З0 хв.,
не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;
не подавайте без потреби сигналів про допомогу;
не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги.

8 та 9 травня День пам'яті та примирення, 75-річчя перемоги над нацизмом.

ДСВ 18 та 9 травня День пам'яті та примирення, 75-річчя перемоги над нацизмом.
Друга світова війна стала найбільш кривавою в історії людства. Україна зробила величезний внесок у перемогу. Ціною стали надзвичайні втрати українців та громадян інших національностей, упродовж 1939-1945 років
Друга світова війна забрала, лише у Летичівському районі, 19 060 осіб!
У 72 братських та одиночних могилах покоїться 14 902 військовослужбовців, які загинули в ході боїв на території Летичівського району, підпільників, партизан, жертв цивільного населення...
Не повернулися з війни 4 158 жителів району, їх імена викарбувані на 36 обелісках пам'яті. Вічна слава героям!
ПАМ'ЯТАЙМО ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО!
Більше про події і учасників війни пропоную дізнатися з книжкової виставки "Ніколи знову!" що розміщена у читальній залі Летичівської бібліотеки для дітей.
(цифри втрат взяті з альбому "Жертви фашизму" виданого Летичівською районною радою організації ветеранів України у 2016 році)

Продовжити

День добра і толерантності

15 листопада у Летичівському ліцеї №1 відбувся День добра і толерантності. Школа зустріла усіх під таким гаслом: "Обережно! У школі епідемія доброти! Вірус передається повітряно-посмішковим шляхом. Симптоми: задоволення, бажання говорити компліменти, дарувати радість. Оголошується карантин". Приємно, коли день розпочинається з усмішки, музики, танців, компліментів, гарних побажань. Школа творчо готувалась до цього дня: кожен клас виготовив "Килимок доброти та толерантності", гарного настрою додали "Селфі з посмішкою", працювала шкільна пошта "Добрі побажання", 9-ті класи підготували флешмоб "Смайлик", по класах учні з вчителями складали вислови про толерантність, а великі перерви перетворились на дружні і веселі танцювальні флешмоби.
Завершився день квестом від Євроклубу "Франція - країна толерантності", у якому взяли участь 7-А, 7-Г та дві команди 6-Б кл.

Продовжити